آموزش تعمیر ماینر

استخراج ابری بیت کوین چیست؟ مزایا و معایب آن چیست؟

استخراج ابری بیت کوین

قطعا شما هم جزء کسانی هستید که می خواهید داده های بیشتری درباره استخراج ابری داشته باشید. این شیوه استخراج ارز دیجیتال به کم هزینه بودن مشهور شده است. اصولا علاوه بر این ویژگی برای کسانی که در این حوزه کار می کنند یکی از ویژگی های جذاب، فن آوری نوآورانه بلاک چین است. گاهی آن را در کنار معامله ارزهای دیجیتال از سودآورترین و خوش آیند ترین روش های درآمد زایی در جهان کریپتو می شناسند.

اگر به گذشته پیش از استخراج ابری نگاهی بیاندازیم می بینیم که شرکت های مشهور و بزرگ نرم افزاری در آغاز کار هر کدام یک سالن بزرگ داشتند که با انواع رایانه و سرور پر شده بود. این کار انسان را به یاد آغازهای خود کامپیوترها می اندازد. همه چیز حجیم و پیچیده بود. امروزه با پیدایش یک فن آوری نوین همه شرکت ها با این سالن های بزرگ و انبوه رایانه و سرور خداحافظی کرده اند. رایانش ابری همه مفاهیم جهان کریپتو را دگرگون کرده است. دیگر به جای تخصیص یک مکان فیزیکی پر دستگاه و سرور، در اینترنت یک فضا اجاره می کنند. البته افراد هم می توانند از همین مزیت اجاره ای کلود ماینینگ استفاده کنند و با خرید کمیت معینی از هش در یک مزرعه ماینینگ سهیم شوند.

مزرعه های ماینینگ همان مرکز یا کانون داده هایی هستند که به استخراج رمز ارز اختصاص یافته اند. شما هر مقدار از هش ریت یا هش پاور یا به زبانی ساده تر قدرت پردازش ماینر را اجاره کنید به همان میزان هم اجازه دسترسی به روند استخراج و پاداش های مربوط به آن به شما واگذار می شود.

استخراج ابری

استخراج ابری و خداحافظی با رنج های نگهداری

مزیت روش استخراج ابری در این است که شما را برای همیشه از دردسر نگهداری و تعمیر ابزار کامپیوتری، آلودگی صوتی سرسام آور و قبض های برق سکته آور نجات می دهد. یک ماینر دیگر دستگاه ماینرش را ثانیه به ثانیه نمی پاید و احتیاجی به تحمل استهلاک و هزینه های تعمیر ماینر  به خصوص  هزینه های مربوط به تعمیر هشبرد ماینر  نیست . با تکامل روش ابری شرکت های واسطه ای پیدا شدند که کارشان اجاره فضا و مزرعه است. اولین گام شما در این راه جستجوی یک خدمات دهنده مطمئن و حقیقی است. برای اینکه استخراج ابری ممکن شود، اعتبار ارائه دهنده شرط نخست موفقیت عملیات استخراج است. تنها کاری که ماینر پس از این کار انجام دهد تعیین شکل قرارداد با شرکت خدماتی و بازه زمانی استخراج است. ظاهرا ماینرها نمی توانند قراردادی بیشتر از یک سال با شرکت خدمات رسان ببندند و باید میان دو گزینه 500 و 1000 گیگاهش در ثانیه یکی را انتخاب کنند. البته این یک قانون کلی نیست.

ممکن است برخی از ارائه کنندگان خدمات کلود ماینینگ قراردادهایی به اندازه 6 ماه ببندند یا این امکان را به ماینر بدهند که قراردادی 24 ماهه با شرکت ببندد. این بستگی به نوع شرکت ها دارد.

 

استخراج ابری بیت کوین

حالا که تصوری کلی از فرآیند استخراج ابری یافتیم به استخراج بیت کوین بپردازیم. این نوع استخراج در روش سنتی خود یک کار طاقت فرسا بود. ابزار های ماینینگی که در این روش استفاده می شدند، بسیار گرانقیمت بودند. تازه کار به همین جا ختم نمی شد. یک دانش فنی گسترده نیز لازم بود تا روند استخراج به آستانه های سودآوری خود برسد. کلود ماینینگ یا ماینینگ ابری نیز این صنعت را زیر و رو کرده است. دیگر به لوازم پیچیده و گران قیمت نیازی نیست. امروزه ماینینگ به معنای یک مرکز داده راه دور و یک توان هش یا پردازشگرهای مشترک نیرومند است. در این شیوه محاسبه میزان نرخ بازگشت سرمایه که به انگلیسی ROI نامیده می شود، نشان می دهد که استخراج ابری بیت کوین بازگشت سرمایه ای تضمینی دارد. البته رصد بازار نیز در این میان شرط است. ROI به هزینه گذاری اولیه و ارزش لحظه ای بیت کوین نیز بستگی دارد.

کلود ماینینگ بیت کوین

البته یک راه سودآوری راه اندازی فارم ماینینگ است که ممکن است دلارها قیمت داشته باشد، اما استخراج ابری بیت کوین یک روش به صرفه است که شما را برای همیشه از دردسرهای استخراج آسوده می کند. ولی یادتان باشد که استخراج ابری مانند هر سرمایه گذاری دیگری فراز و نشیب دارد. قطعیت ناپذیری سرمایه گذاری در صنعت استخراج ابری بیت کوین و مخاطرات آن مانند هر شکل دیگری از سرمایه با ریسک پذیری و ماجراجویی همراه است.

استخراج ابری اصولا از مجموعه پیچیده ای از محاسبات ریاضی برای ماین کردن رمز ارزها استفاده می کند. در این شکل از استخراج از دو روش بهره برده می شود. یکی از این روش ها رایانش ابری است. رایانش ابری یک بسته خدمات محاسباتی است که با تکیه برآن، نیروی محاسباتی، گنجایش سرور، دیتابیس، ذخیره سازی فایل و نرم افزار را از راه سامانه ابری اجاره می کنید. شرکت های خدمات دهی بر پایه میزان استفاده شما از این خدمات، هزینه ای را تعیین کرده و از شما دریافت می کنند.

روش دیگر در استخراج ابری ماینینگ است. در این روش یک شرکت  یا فرد که با راه اندازی مجموعه از نرم افزارها، سخت افزارها و تهیه یک سامانه تهویه یا خنک ساز به استخراج یا ماین کردن رمز ارز می پردازد.

 

شیوه های استخراج

استخراج ابری به دو شیوه انجام می پذیرد. در یک روش که شیوه استخراج میزبان نامیده می شود، شما یک سکوی ماینینگ را از یک مزرعه ماینینگ اجاره می کنید یا می خرید. هزینه راه انداختن و نگهداری این سکوها نیز با شما است. در این روش ماینرها بر مجموعه های سخت افزاری خود یا ریگ ها نظارت بیشتری دارند و می توانند توان هش افزون تری را به سوی استخر های استخراج هدایت نمایند. مزیت دیگر این روش در این است که ماینرها بر روند پاداش های خود نظارت کاملی دارند.

کلود ماینینگ بیت کوین

اجاره توان هش

در این شیوه از استخراج ابری قدرت و توان هش از یک مزرعه دیجیتال اجاره گرفته می شود. هش همان توان محاسباتی است. برای این کار شما باید یک شرکت معتبر انتخاب کنید و در وب سایت آن ثبت نام کنید. این روش استخراج یکی از روش های محبوب ماینینگ است. در این روش هزینه نگهداری از سخت افزارها و نگهداری از آنها به عهده اجاره کننده نیست. البته این روش بیشتر درباره آلت کوین ها صدق می کند. به هر ارز دیجیتال غیر بیت کوین آلت کوین گفته می شود. در این شیوه شما قدرت هش خود را انتخاب می کنید و متناسب با قدرت گزیده شده، اجاره ای می پردازید. در این روش دیگر دردسرهای نگهداری و مراقبت دائمی از ابزارهای ماینینگ را ندارید.

 

مزایای استخراج ابری

استخراج ابری مزایای چندی دارد که آن را نزد ماینرها محبوب ساخته است.

  • در این روش قبض های سرسام آور برقی، دیگر برق از کله کسی نمی پرانند. نیازی هم به نگهداری و مراقبت لحظه به لحظه از دستگاه های استخراج ندارید. سر و صدای سرسام آوری که رایانه های همیشه روشن تولید می کنند نیز گوش های شما را آزار نخواهد داد.
  • توانمندی های کانون و مرکز داده ها بیشتر از زمانی است که شخصا مزرعه خود را راه اندازی کنید. این به تنهایی یک سودآوری قابل ملاحظه است.
  • درآمدهای آن استخراج ابری صعودی است. سرمایه شما می تواند در طول چند سال مضاعف شود.
  • اگر کسی را به مجموعه معرفی کنید درصدی از سو وی به شما تعبق می گکیرد
  • در استخراج ابری تنها با کمک بک سرویس می توانید رمزارزهای گوناگونی را استخراج کنید.
  • در این روش نیازی به دانش فنی یا تخصصی ندارید.در روش ماینینگ شما به دانشی تخصصی در زمینه دستگاه های ماینر، استخرهای استخراج و شیوه اتصال به آنها، چگونگی استفاده از پروتکل ها و ابزارآلات دارید. در روش کلود ماینینگ این به هیچکدام از این داده ها نیاز ندارید. تنها کافی است که به یکی از سایت های خدمات دهی و سرویس دهی کلود ماینینگ مراجعه کرده و از میان بسته طرح های اشتراکی آن یکی را که با سرمایه شما متناسب است انتخاب کنید.

 

 

 

معایب روش کلود ماینیگ

با وجود مزیت هایی که در بالا برشمردیم در روش استخراج ابری هم معایبی در کمین شما نشسته اند. کلاهبردارها با پیچیده تر شدن فن آوری استخراج، حرفه ای تر شده اند. در جهانی که همه چیز از دور هدایت می شود، رابطه سنتی ملاقات رو در رو به تاریخ پیوسته است. در نتیجه کلاهبردارها نیز در تاریکی بیشتری فرورفته اند. شرکت های زیادی پا در این راه گذاشته اند که هدف همگی نیز رعایت اخلاق تجاری نیست. در برخی از شرکت ها کلاهبرداری به این شکل است که شما پس از پرداخت سرمایه، سودی دریافت نمی کنید. انجمن هایی مانند BitcoinTalk یا Reddit می توانند در تشخیص اصل از فیک به شما کمک کنند.

 

نتیجه گیری

استخراج ابری روش های سودآوری را آسان تر کرده است. با این حال معایبی هم دارد و برای کسی که می خواهد پا در این راه بگذارد، مطالعه و استفاده از تجارب موفق دیگران راهنمای خوبی است. باید مراقب کلاهبردارها بود. جهان اینترنت دریای عمیقی است که همه چیز در آن پیدا می شود. در ضمن پدیده رمز ارز پدیده جوانی است و باید با دانش و احتیاط در آن گام گذاشت. استخراج ابری بیت کوین نیز از این قاعده مستثنا نیست. در این شیوه نیز شرکت های خدمات دهی وجود دارند که باید از اصالت آن ها مطمئن شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.