آموزش تعمیر ماینر

مصرف برق ماینر چقدر است؟ روش های کاهش مصرف برق ماینر کدام اند؟

مصرف برق ماینر

 

به راستی مصرف برق ماینر چقدر است؟ روش های کاهش مصرف برق ماینر آیا روش های شدنی اند؟ با هم نگاهی به این موضوع داشته باشیم. در حقیقت ماینرها مانند گرداب هایی هستند که با هدف استخراج رمز ارز برق زیادی را فرو می بلعند. همین واقعیت همه را به تکاپو انداخته است که راه هایی برای کاهش مصرف برق ماینرها پیدا کنند. چگونه می توان برق مصرفی دستگاه های ماینر را تا حدودی پذیرفتنی کاهش داد؟ اگر بتوان به چنین هدفی یعنی کاهش برق خواری این دستگاه های پر مصرف رسید دو امتیاز پر ارزش را قطعا به دست خواهیم آورد. یکی از این امتیازها جلوگیری از به هدر رفتن انرژی گرانبها و کاهش هزینه ها است. دومین امتیاز بالا رفتن سودآوری فرایند استخراج رمز ارز است.

در مقاله مصرف برق ماینر چقدر است؟ روش های کاهش مصرف برق ماینر می کوشیم راه های کاهیدن برق مصرفی دستگاه های ماینر را با هم بررسی کنیم. لطفا ما را تا آخر این مقاله همراهی فرمایید.

 

روش های کاهش مصرف برق ماینر و توزیع منابع انرژی

یکی از راه هایی که قطعا به کاهش برق مصرفی دستگاه ماینر می انجامد، توزیع منابع انرژی است. این روند یکی از پاسخ های روش های کاهش مصرف برق ماینر است. به این معنا که همه بار مصرفی بر دوش یک منبع قرار نگیرد. با تقسیم نیازهای مصرفی دستگاه ماینر بین چند منبع مستقل الکتریکی هزینه ها نیز می شکند و کاهش می یابد. اگر همه برق مصرفی دستگاه ماینرتان از یک منبع استخراج شود، هزینه های شما سرسام آور می شود.

خازن گذاری ماینر

خازن گذاری روش موفقی برای کاهش مصرف برق ماینر

یکی دیگر از پاسخ های روش های کاهش مصرف برق ماینر و یکی دیگر از روش های مطلوب تقلیل برق مصرفی، خازن گذاری نامیده می شود. این روش نوعی تولید کننده بار راکتیو است. هدف از آن ساماندهی ولتاژ و مهار سطح نوسانی آن است. در واقع از پرش ها و نوسان های قدرت در شبکه ها جلوگیری می کند و ضریب قدرت را در مصرف کننده ها تصحیح می کند. خازن گذاری به دلیل ساختار ساده و هزینه های ارزان آن یک روش متداول و محبوب است. در دستگاه ماینر نیز برای مهار سطح ولتاژ از این روش استفاده می شود. مزیت این روش در این است که آسیب های احتمالی به مدارهای دستگاه را بی اثر می سازد. در زمانی که کابل تامین برق متراژ زیادی داشته باشد و هدف از آن آزادسازی پست های بیست کیلو ولت و گنجایش خط در خط های کم فشار و ضعیف باشد، روش خازن گذاری یک جبران ساز ضروری است.

 

برق سه فاز و کاهش مصرف برق ماینر

آرمانی ترین شکل تامین نیروی دستگاه ماینر برق سه فاز است. اگر دستگاه خود را بر منبع برق سه فاز بارگذاری کنیم و این کار را هم به شکلی بهینه شده و استاندارد به انجام برسانیم، دیگر شبکه سراسری برق، بارگذاری ما را نامتعادل تشخیص نخواهد داد و جریمه هایی به سامانه برق رسانی ما تعلق نخواهد گرفت. این کار هزینه های ما را نیز کاهش خواهد داد. سامانه متعادل برق سه فاز یک روش بهینه برای تامین انرژی دستگاه ماینر است و هزینه های برق مصرفی را به شکل ملموسی کاهش می دهد.

اورکلاک

 

بازبینی دوره ای دستگاه ها

در پاسخ به پرسش مصرف برق ماینر چقدر است؟ و در توضیح روش های کاهش مصرف برق ماینر باید بگوییم که دستگاه ماینر به بازبینی دوره ای نیازمند است. بدون این بازبینی های دوره ای و چرخشی عمر دستگاه کوتاه می شود. یکی از دشمنان دستگاه های استخراج رمز ارز گرد و خاک است. این کار سامانه خنک کننده دستگاه را با مشکل روبرو می کند. گرم شدن دستگاه هم به سیستم داخلی و مدارهای ظریف دستگاه ماینر ضربه می زند و هم اینکه نیاز به دستگاه های خنک ساز اضافی را موجب می شود. با این روند برق مصرفی بیشتری نیاز می شود و طبعا هزینه ها نیز پا به پای این افزایش مصرف، بالاتر خواهند رفت. هر چه در روند تعمیر ماینر و نگهداری دستگاه ها کوشاتر و منظم تر باشید، هزینه های تان نیز به همان میزان کمتر خواهند شد. این واقعیت معنایی جز سودآوری بیشتر ندارد.

 

سامانه تهویه کننده

در ادامه مقاله مصرف برق ماینر چقدر است؟ روش های کاهش مصرف برق ماینر کدام اند؟ به سامانه های تهویه کننده می رسیم. شرکت های سازنده دستگاه های ماینر در ساختار خود دستگاه ها، سامانه های تهویه کننده ای جاسازی می کنند. کار این تهویه ها خنک نگهداشتن ریزپردازنده های حساس الکترونیکی و قطعات مداری دستگاه ها است. این سامانه های تهویه کننده، هوای گرم را به بیرون هدایت می کنند تا دستگاه در هنگامی که با تمام توان خود کار می کند، آسیبی نبیند.-

با این حال این سامانه ها به تنهایی نمی توانند همه دستگاه ها را خنک نگه دارند. کار مداوم و پی در پی ماینرها در فضاهای بسته به گرم شدن محیط نگهداری آنها منجر می شود. بنابراین علاوه بر تهویه های درونی دستگاه ها، به سامانه های خنک ساز بیرونی یا تهویه های خارجی نیاز دارید. با این کار هم هوای درون محیط عمومی تهویه و در نتیجه خنک می شود و هم دستگاه ها، دمای شان کاهش می یابد.

دمای دستگاه ها به اضافه گرمای محیط، قاتل دستگاه های ماینر است و کارکرد طبیعی آنها را با اختلالی فرسوده کننده مواجه می کند. این کار در نهایت دستگاه تان را از کار می اندازد. بنابراین تکمیل سامانه های تهویه و روندهای خنک ساز عمر دستگاه تان را افزایش داده و از هزینه های شما می کاهد. با این کار برق مصرفی تان نیز پایین می آید.

 

اورکلاک و روش های کاهش مصرف برق

یکی دیگر از بخش های مقاله مصرف برق ماینر چقدر است؟ روش های کاهش مصرف برق ماینر کدام اند؟ اورکلاک است. اورکلاک ماینرها را از نفس می اندازد. معنای تحت اللفظی آن به این معنا است که سرعت و شتاب کلاک را بیشتر کنید. خود کلاک به بخش های تعیین کننده ای از ساختار سخت افزارها اطلاق می شود. در واقع این فرایند به معنای شتاب بخشی به یک سخت افزار است. با این کار شمار کارها و عملیاتی که یک قطعه سخت افزاری در واحد زمانی یک ثانیه به انجام می رساند را چند برابر می کنیم. این کار در سیستم های کامپیوتری مرسوم است. اما عیب کار در این است که دو آسیب احتمالی با اورکلاک کردن، سلامت دستگاه مان را تهدید خواهند کرد. یکی از آنها افزایش دمای قطعه سخت افزاری است و دیگری برق مصرفی دستگاه.

حقیقت این است که اورکلاک وسوسه کننده است. وسوسه سوددهی بیشتر، برخی را وا می دارد که دستگاه شان را اورکلاک کنند. این کار در کوتاه مدت جواب می دهد اما یک معنای بد و ویران کننده هم دارد. با افزایش دمای دستگاه، فرسودگی آن هم زودتر رخ می دهد و با این کار مصرف انرژی نیز روندی صعودی می یابد. پس اورکلاک نکردن یکی از راه های موثر کاهش برق مصرفی است.

 

دستگاه کاهنده برق دستگاه ماینر

یکی دیگر از پاسخ ها به روش های کاهش مصرف برق ماینر دستگاه کاهنده هوشمند است. دستگاه کاهنده برق مصرفی دستگاه ماینر یک سامانه هوشمند متعادل ساز است. با اتصال این دستگاه ها به منبع برق، یک فرایند نظارتی خودکار به صورتی همیشگی میزان مصرف را مهار می کند. در عین حال این سامانه ها می توانند گرمای تولید شده را نیز به همراه کاهش برق مصرفی پایین نگه دارند. فن آوری این دستگاه بر اساس ساختار اینورترها عمل می کند. در ضمن بارهای الکتریکی مزاحم را رصد کرده و حذف می کند. همچنین قبل از خرید ماینر به مقاله کم مصرف ترین ماینر مراجعه بفرمایید .

 

 

کابل ماینر

یکی دیگر از پاسخ های ما به مصرف برق ماینر چقدر است؟ روش های کاهش مصرف برق ماینر کدام اند؟ کابل است. دستگاه ماینر به کابل های با کیفیت نیاز دارد. هر دستگاهی نیز با توجه به شیوه های کارکردی خود و ساختار الکترونیکی اش به نوع خاصی از کابل محتاج است. بی توجهی به این توصیه ها، خطر آفرین است. کابل های بی کیفیت به سرعت داغ می شوند و این  کار ممکن است به یک آتش سوزی مهیب تبدیل شود و همه سرمایه تان را به باد دهد. بنابر این برای پرهیز از این خطرات احتمالی بهترین راه دقت در کابل کشی است. با این کار هم از خسارت های احتمالی جلوگیری می کنید و هم هزینه های خود را به پایین ترین حد ممکن می رسانید.

 

کابل پاور

در تکمیل پاسخ مان به پرسش مصرف برق ماینر چقدر است؟ روش های کاهش مصرف برق ماینر کدام اند؟ باید به کابل پاور و تعمیر پاور ماینر  هم اشاره کنیم. یکی از کابل های توصیه شده برای این کار، کابل پاور است. این نوع کابل از مواد اولیه مرغوب ساخته می شود و اختصاصا برای دستگاه های ماینر طراحی شده است. این کابل در کاهش هزینه های انرژی و برق مصرفی تان تاثیر محسوسی می گذارد. کابل پاور مناسب در حقیقت یک کابل سه پین است. نمونه آن را در فرایند برق دهی به کامپیوترها دیده ایم. یک سوی این کابل از دو شاخه ای ارت دار تشکیل یافته است. در واقع این بخش از کابل یک دو شاخه نری است که به برق شهری وصل می شود. سویه دیگر این کابل فیشی سه پینه است. روکش مشکی کابل پاور ماینر سه رشته سیم را در خود پنهان کرده است که هر کدام سطح مقطعی برابر با 1.5 میلی متر مربع دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.