آموزش تعمیر ماینر

ماینینگ چیست؟ و چقدر سود دارد؟

ماینینگ چیست؟ و چقدر سود دارد؟

 

ماینینگ امروزه یکی از واژه هایی است که در بستر فضای مجازی و دنیای واقعی به صورت مکرر به گوش افراد می خورد. ماینینگ به معنی لغوی یعنی استخراج که با ارز های دیجیتال مختلف از جمله بیت کوین در ارتباط است. در یک تعریف علمی باید گفت که ماینینگ به حل مسائل پیچیده توسط ابزار های مختلف کامپیوتری گفته می شود.

اما در یک مثال ساده از ماینینگ می توان آن را به این ترتیب تعریف کرد که در دنیا منابع محدودی از طلا وجود دارد. برای استخراج و همچنین به دست آوردن این طلا ها افراد می بایست کار سخت انجام دهند. پرداخت هزینه های مربوط به معدن و کارکنان و غیره نیز هزینه های رسیدن به این طلا ها می باشد. بیت کوین و استخراج رمز ارز ها نیز مشابه همین مسئله می باشد.

به این ترتیب که بیت کوین نیز همانند طلا به صورت محدود وجود دارد و برای رسیدن به آن می بایست کار سخت انجام داد. این کار سخت استخراج نامیده می شود و انجام آن توسط ماینر ها صورت می گیرد. ماینر ها به دستگاه هایی که گفته می شود که عملیات ماینینگ را انجام می دهند.

عموما ماینینگ روی بیت کوین و اتریوم انجام میگیرد و در مواردی روی سایر رمز ارز ها هم انجام پذیر هست  ولی در حال حاضر ماینر های بیت کوین بیشترین تقاضا برای ماینینگ را. دارند .

استخراج رمز ارز

امروزه در سراسر کشور شاهد ماینینگ بیت کوین توسط افراد مختلف هستیم. این شغل به دلیل به روز بودن و برخورداری از جذابیت های زیاد بسیار پر طرفدار می باشد. افراد می توانند با کسب اطلاعات و همچنین فراگیری آموزش های مربوط به ماینینگ اقدام به راه اندازی یک کسب و کار نمایند.

گفتنی است که فراگیری آموزش های لازم برای انجام ماینینگ بسیار حائز اهمیت می باشد. در صورتی که افراد بدون آموزش و برخورداری از اطلاعات لازم وارد این کسب و کار شوند به احتمال بسیار بالا با مشکلات عدیده ای روبرو خواهند شد.

برای انجام ماینینگ نیاز به چه ابزار هایی نیاز است؟

برای انجام ماینینگ افراد نیاز به ابزار های مختلف و همچنین ایجاد یک بستر مناسب برای این کار دارند. برای مثال در ایجاد یک بستر مناسب نیاز به یک مکان خوب و ایده آل می باشد. افراد در صورتی که بخواهند ماینینگ را در ابعاد نسبتا بزرگ انجام دهند می بایست به فکر یک مکان مناسب باشند. تامین برق مورد نیاز برای ماینینگ نیز در ایجاد یک بستر مناسب برای این کار بسیار دارای اهمیت می باشد.

ماینینگ با استفاده از ابزار های مختلف قابل انجام است. افراد می توانند برای استخراج رمز ارز از ابزار هایی همانند کارت های گرافیک، پردازنده های کامپیوتری و ماینر ها استفاده کنند. تمامی این ابزار ها ویژگی های منحصر به فردی دارند و افراد می توانند با توجه به نیاز های خود اقدام به خرید آن ها کنند. قابل ذکر است که برای راه اندازی یک مزرعه بیت کوین بهتر است از ماینر ها استفاده کنید.

البته به جز بیت کوین روی سایر رمز ارز ها  مثل اتریوم هم میتوان ماینینگ انجام داد ولی بصرفه ترین روش استخراج بیت کوین بوسیله ی ماینر های بیت کوین میباشد.

ماینینگ

انواع و اقسام ماینر ها برای انجام ماینینگ در بازار وجود دارد که معروف ترین آن ها ASIC ها می باشد. اکثر مزرعه ها و یا همان فارم ماینینگ ها با استفاده از این نوع ماینر ها راه اندازی می شوند. این دستگاه ها نیز در مدل های مختلف که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند وجود دارند. افراد می توانند با توجه به نیاز ها و بودجه ی خود اقدام به خریداری این ماینر ها کنند.

نوع دیگری از ماینر ها هم برای راه اندازی یک مزرعه ماینینگ وجود دارد که به آن ها ریگ ماینر گفته می شود. ریگ ماینر ها در مقایسه با ماینر های ASIC کمی قدیمی تر هستند. ریگ ماینر ها به دلیل سرعت حل مسئله ی پایین تر و مصرف انرژی بالا کم تر مورد استفاده قرار می گیرند. افراد می بایست برای راه اندازی کسب و کار خود در این زمینه دستگاه هایی را انتخاب نمایند که کارکرد بهینه تری دارند.

ضمنا ماینینگ بصورت مجازی هم از طریق استخراج ابری بخصوص استخراج ابری بیت کوین امکان پذیر است .

 

استهلاک و خرابی ماینر

 

ماینر ها  هم مثل هر  دستگاه الکاترونیکی دیگر به مروز زمان مستهلک میشوند و نیاز به تعمیر ماینر است .  گاها این هزینه ها میتواند سرسام آور باشد  و سود ماینینگ را به حداقل برساند. پس  قبل از خرید هر نوع ماینری تحقیق کنید خرابی مدل ماینری که خریداری میکنید در چه حدی است  و هزینه های مربوط به استهلاک را به  طور دقیق بررسی کنید . کمترین خرابی مثل خرابی پاور ماینر  از چند صد هزار تومان و خرابی هشبرد تا چند میلیون تومان میتواند برای شما هزینه داشته باشد .

آیا انجام ماینینگ و راه اندازی این کسب و کار نیاز به دریافت مجوز دارد؟

انجام ماینینگ در کشور در گذشته قانونی نبود. اما در زمان حاضر این کسب و کار کاملا قانونی و شناخته شده می باشد. استخراج رمز و راه اندازی یک فارم ماینینگ نیاز به دریافت مجوز از مراکز مربوطه دارد. افراد می بایست برای دریافت این مجوز ها مراحل اداری مربوط به آن را طی کنند. برای مثال افراد برای دریافت انرژی برق لازم برای راه اندازی کسب و کار خود نیاز به انجام مراحل اداری و برآورده کردن نیاز های دولتی دارند.

گفتنی است که با توجه به جذابیت های این شغل همانند راحت و کم درد سر بودن آن راه اندازی آن کمی سخت است. فارغ از هر کسب و کاری باید گفت که روز های ابتدایی و آغازین هر شغلی سختی های مربوط به خود را دارد. راه اندازی یک مزرعه ی استخراج رمز ارز نیز در روز های ابتدایی نیاز به صبر و حوصله و تلاش دارد.

استخراج ارز دیجیتال چقدر سود دارد؟ و میزان درآمد از این شغل به چه ترتیبی می باشد؟

میزان سود و درآمد افراد از ماینینگ به پارامتر های مختلفی بستگی دارد. یکی از نکاتی که کمتر به آن پرداخته شده است میزان بیت کوین و یا رمز ارز موجود برای استخراج شدن است. به این ترتیب که با محبوبیت رمز ارز های مختلف خصوصا بیت کوین افراد بسیار زیادی وارد حوزه ی استخراج رمز ارز شدند. با وارد شدن افراد بیش تر و به کار گرفتن ماینر های بیش تر برای استخراج رمز ارز، مقدار این رمز ها کاهش یافت و استخراج آن ها سخت تر شد. این موضوع ممکن است سبب کاهش درآمد افراد در این حوزه شود.

سود ماینینگ

با توجه به مورد ذکر شده افراد باید آگاه باشند که برای استخراج رمز ارز در زمان حاضر نیاز به اطلاعات و علم و دانش بهتری دارند. این علم و دانش و به کار گیری درست آن می تواند باعث افزایش درآمد افراد شود.

علاوه بر آن قیمت ارزی که افراد می خواهند آن را استخراج کنند نیز در میزان درآمد افراد تاثیر گذار است. زمانی که بیت کوین به سقف قیمتی جدید خود در سال 2014 رسید درآمد افرادی که رمز ارز های استخراج شده را فروختند بسیار بالا بود. امروزه و با اصلاح هایی که قیمت رمز ارز ها کرده است می توان با کمی صبر و اجرای یک استراتژی مناسب درآمد خود در این حوزه را افزایش داد.

مورد دیگری که باید ذکر گردد تعداد ماینر های به کار رفته در فارم ماینینگ است. تعداد این ماینر ها با درآمد افراد رابطه ی مستقیمی دارد. به این ترتیب که هر چه تعداد ماینر های به کار رفته در فارم ماینینگ بیش تر باشد درآمد و سود به دست آمده برای افراد بیش تر خواهد بود.

با توجه به موارد ذکر شد باید گفت درآمد افراد فعال در زمینه ی ماینینگ متغیر می باشد و رقم ثابتی نیست. نکته ای که می توان گفت این است که پتانسیل افزایش درآمد در این شغل بسیار بالا است و افراد می توانند با داشتن یک استراتژی مناسب در کنار برخورداری از دانش و مهارت کافی به سود ها و درآمد بسیار خوبی در حوزه ی استخراج رمز ارز برسند.

افراد با چه اقداماتی می توانند سبب افزایش درآمد از طریق استخراج ارز دیجیتال شوند؟

مهم ترین اقدامی که افراد می بایست در جهت افزایش درآمد خود از طریق ماینینگ کنند مربوط به کاهش هزینه ها است. کاهش هزینه های مربوط به مصرف برق، خراب شدن ماینر ها و نقد کردن به موقع رمز ارز های استخراج شده اصلی ترین نکاتی است که باید به آن توجه شود. افراد می توانند بر روی هر سه مورد ذکر شده تاثیر مستقیم داشته باشند و سبب کاهش بسیاری از هزینه ها شوند.

اولین اقدامی که افراد می بایست انجام دهند خرید ماینر هایی با مصرف برق مناسب است. پس از این مورد افراد می بایست اقدام به فراهم کردن تهویه ی مناسب برای فارم ماینینگ خود کنند. شیوه های بسیار مختلف و منحصر به فردی برای ایجاد تهویه مناسب وجود دارد که رایج ترین شیوه در ایران استفاده از کولر است. استفاده از کولر های گازی و یا آبی سبب می گردد تا فشار وارد بر دستگاه در هنگام کارکرد کاهش یابد و علاوه بر افزایش طول عمر آن ها از صرف هزینه های مربوط به استهلاک  ،  به خصوص تعمیر هشبرد جلوگیری به عمل بیاید و شاهد کارکرد بهینه ی این دستگاه ها باشید.

استخراج بیت کوین

در ارتباط با نقد کردن ارز دیجیتال به دست آمده نیز باید گفت که نیاز به اطلاعات تحلیلی و مالی دارید. در صورتی که دانش و مهارت این کار را به خوبی کسب کرده باشید می توانید این کار را نیز به بهترین شکل ممکن انجام دهید. رعایت موارد فوق می تواند انجام عملیات ماینینگ و درآمد حاصل از آن را به بهترین شکل ممکن بهبود ببخشد.

آیا ماینینگ و رمز ارز ها آینده ی خوبی دارند؟

آینده ی رمز ارز ها و ماینینگ ها نیز با توجه به پارامتر های مختلف بسیار درخشان دیده می شود. در یک تعریف ساده ترکیب بازار های مالی و برنامه نویسی منجر به ایجاد ارز های دیجیتال شد. امروزه در فضای مجازی به لطف ایجاد این ارز ها شاهد تراکنش های مالی بسیار زیادی هستیم. این تراکنش ها شامل خرید و فروش و همچنین انتقال پول است.

با ایجاد چنین تراکنش هایی قطعا نیاز به این ارز ها بیش تر خواهد شد و حوزه ی ماینینگ نیز با توجه به نیاز فوق رونق بیش تری خواهد گرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.