تعمیر هشبرد ماینر

اقتصاد امروز جهان به سمتی گرایش پیدا کرده است که هر روز بیش از گذشته در حال وابسته شدن به ارزهای دیجیتال می‌باشد.

امروزه استخراج ارزهای الکترونیکی از تنوع بسیار زیادی در سطح جهان برخوردار شده است. به موازات همین رویکرد اقتصادی نوین جهان، دستگاه‌های جدیدی به نام ماینر نیز وارد بازار شده‌اند که در واقع اصلی‌ترین ابزار مورد نیاز برای استخراج ارزهای الکترونیکی به حساب می‌آیند. ماینرها، هر چند نخستین سال‌های عمر خود را سپری می‌کنند، اما در همین فاصلۀ زمانی کم از برندها و مدل‌های بسیار متنوعی برخوردارند. بنابراین در زمان خرید ماینر باید روی برخی از اجزای آن حساسیت زیادی به خرج داد. مهم‌ترین قطعۀ یک دستگاه ماینر، که گران قیمت‌ترین آنها نیز به شمار می‌رود، هشبرد ماینر است. در این صفحه می‌خواهیم شما را با تعمیر انواع هش برد ماینر و نقش آن در تعمیر ماینر  آشنا کنیم.

تعمیر هشبرد ماینر

هش برد چیست؟

What is

?Hashboard

یکی از مهم ترین بخش های دستگاه ماینر هش برد است. هش برد های ماینر برای پردازش داده های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند، هش برد های ماینر در حقیقت مغز های دستگاه ماینر هستند. قیمت هشبرد از سایر قطعات ماینر گران تر است و دلیل آن هم پیچیده بودن سیستم و استفاده‌ی زیاد از بخش های مختلف است. از این رو هزینه  ماینر در تعمیر هشبرد نسبت به سایر تعمیرات ماینر کمی بالاتر است .

با توجه به تخصصی بودن تعمیرات هشبرد فقط مدل های زیر توسط تیم تهران برد پشتیبانی میشود :

s9  ،s17 ،t17 ،T17+ ،s17+ ،S19 ،s19 pro ،s19+ ،t2t , t2t i , t2t h ، t2t z

در ادامه برای شما دلایل مختلفی که میتواند باعث خرابی دستگاه هشبرد شود را برای شما توضیح خواهیم داد.

خرابی هشبرد ماینر
مهم ترین دلایل خرابی هشبرد ماینر
  • استفاده بیش از حد از دستگاه
  • سرویس نشدن مرتب دستگاه
  • گرما یا سرمای بیش از حد سیستم
  • اختلال در سیستم خنک کننده
  • کیفیت و ماهیت نامرغوب دستگاه

برند های مختلف هش برد ماینر

برند های هشبرد بطور کلی در بازار زیاد هستند اما بهترین دستگاه ها را در زیر نمایش خواهیم داد.

مهم ترین ایرادات هشبرد ماینر

اختلال در اتصالات شبکه الکتریکی اختلال در اتصالات شبکۀ الکتریکی دستگاه یکی از مهم‌ترین عوامل ایجاد اختلال در کارکرد هشتبرد ماینر است.

به طور کلی به یاد داشته باشید که ماینر دستگاهی است که در برابر نوسانات برق از آسیب پذیری بالایی برخوردار است. از این گذشته عدم شناسایی درست و استاندارد هشتبرد، عامل دیگری است که سبب بروز اختلال در ماینر می‌شود.

اگر با این اتفاق مواجه شدید، می‌توانید به چند روش آن را اصلاح کنید: یکی از این روش‌ها این است که به طور کلی دستگاه را خاموش کنید، کابل‌های دیتا را از آن جدا و پس از چند ثانیه دوباره آنها را به دستگاه متصل کنید و دستگاه را تست نمایید. اگر مشکل همچنان به قوت خود باقی باشد، باید کابل‌های سیگنال را عوض کنید.

اختلال در فریمور مشکل دیگری که هشتبرد ماینر را تهدید می‌کند، بروز اختلال در فریمور دستگاه ماینر است. بدین ترتیب که اگر فریمور فرکانس اشتباهی را گزارش دهد، حتماً باید آن را تعمیر یا تعویض کرد.

عدم شناسایی هشتبردهای ماینر در برخی موارد با شرایطی مواجه می‌شویم که ماینر هر سه هشتبرد خود را شناسایی نمی‌کند.

در چنین مواقعی مشکل می‌تواند از تراشۀ آن یا بروز مشکل نرم افزاری باشد. البته اگر هشتبردها همگی آسیب دیده باشند و یا عدد تراشه‌ها کوچک باشد نیز با این مشکل مواجه خواهید شد. زمانی که ایراد به صورت نرم افزاری باشد، ابتدا دستگاه را ریست کنید و سپس فریمور دستگاه را ارتقا دهید و از فریمور قوی‌تری استفاده کنید. و اگر هشتبردها آسیب دیده باشند باید از کارشناسان خبره برای رفع مشکل‌ها استفاده کرد.

دمای بیش از حد دستگاه یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در خرابی هشتبرد ماینر افزایش بیش از حد دمای دستگاه است.

پیشنهاد می‌کنیم پیش از هر اقدامی، فن یا سیستم خنک کنندۀ دستگاه را چک کنید. اگر فن دستگاه خراب شده باشد، باید آن را عوض کنید و در صورتی که فن سالم باشد، ولی به اشتباه روی دستگاه نصب شده باشد، باید دوباره سامانۀ خنک کننده را راه اندازی کنید.

بروز هرگونه اختلال در مسیر جریان هوا نیز می‌تواند باعث افزایش دمای ماینر شود. این مشکل با تمیز کردن فن حل می‌شود.

در برخی موارد مشکل می‌تواند ناشی از دمای بیش از حد محیط باشد. پس باید فکری به حال متعادل ساختن دمای محیط دستگاه ماینر بکنیم. دمای فضایی که ماینر در آن قرار دارد، نه باید خیلی سرد باشد و نه خیلی گرم. تعویض هشتبرد ماینر به طور کلی زمانی که هشتبرد دستگاه ماینر کارایی خود را از دست بدهد و امیدی به تعمیرات موقتی (از جمله تعویض و تنظیم فن، ارتقاء قدرت هش‌ ریت، تعمیر اتصالات و غیره) نباشد، لازم است تا هشتبرد دستگاه مایع عوض شود و از یک هشتبرد جایگزین سالم به جای آن استفاده شود.

تعمیرات هشبرد ماینر
تماس ب تهران بورد
هزینه تعمیرات هشبرد

هزینه تعمیر هشبرد از ۷۰۰ هزار تومان تا ۲۰ میلیون تومان متغیر است در لیست زیر هزینه حدودی تعمیرات را تدوین کردیم ، در صورت تمایل برای استعلام دقیق قیمت تعمیرات با ما تماس حاصل فرمایید.

برای اطلاعات بیشتر روی عکس زیر حتما کلیک کنید: 👇

    شهر خود را انتخاب نمایید
    قطعه مورد نیاز به تعمیر را انتخاب نمایید: