تعمیر پاور ماینر

پاور ماینر یکی از حساس ترین قسمت های ماینر است معمولا اصلی  علت بالا رفتن دمای ماینر خرابی پاور ماینر است البته دلایل دیگری نیز برای خرابی پاور .چود دارد که در ادامه به آن میپردازیم  که معمولا مشکلات زیر پیش می آید که نیاز به تعمیرات  ماینر پیدا میکند:

۱- عدم مناسب بودن هش ریت، عدم توانایی در برقراری اتصال دستگاه به Pool یا استخر، یا آفلاین بودن هشبرد ، این ایرادات می‌توانند ناشی از از بروز مشکل در اتصال دستگاه به زمین باشند و یا برق رسانی به دستگاه با اختلال مواجه شده باشد. برای این منظور می‌توانید به جای دعوت از یک تکنسین تعمیر ماینر، از یک برق کار حرفه‌ای کمک بخواهید تا جریان ورودی برق دستگاه و اتصال آن به زمین را مورد بررسی قرار دهد.

۲-  روشن شدن ناگهانی ماینر به صورت خودکار، ناپایداری هش ریت و یا هر دو مشکل به صورت همزمان ، این مشکل می‌تواند ناشی از بروز اشکال در اتصال آن به شبکه باشد. برای این منظور می‌توان از یک متخصص شبکه بخواهید که اتصالات دستگاه را مورد بررسی و رفع نقص قرار دهد. 

۳- پاور پس از چند ثانیه توقف، دوباره به کار خود ادامه می‌دهد.

در این مشکل دمای پاور بیش از حد افزایش پیدا می‌کند و سیستم امنیتی دستگاه، آن را به حالت محافظت در می‌آورد تا آسیب جدی به کل دستگاه وارد نشود. برای این منظور فن‌ها را مورد بررسی قرار دهید، گرد و غبار آنها را پاک کنید و در صورت امکان دستگاه را به یک محل خنک‌تر انتقال دهید. در صورت خرابی فن نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام نمائید. 

۴- پاور از کار می افتد و ادامه نمی‌دهد:  این مشکل می‌تواند ناشی از جریان کشیدن بیش از حد دستگاه باشد و تا زمانی که رفع نشود، سیستم امنیتی دستگاه اجازه عملکرد دوباره به آن را نمی‌دهد. در این مشکل، پاور فشار زیادی را تحمل می‌کند. بهترین راه درمان این مشکل استفاده از یک پاور سالم است. 

تعمیر پاور ماینر

پاور ماینر چیست؟

What is

?Power

 پاور ماینر کار منبع تغذیه ماینر را انجام می‌دهد ،‌ منبع تغذیه قطعه‌ای است که برق مورد نیاز برای سامانه‌های سخت افزاری ماینر را تأمین می کند.

منبع تغذیه جریان ورودی به دستگاه را از حالت AC یا جریان متناوب به جریان DC که یک جریان مستقیم به حساب می‌آید تبدیل می‌کند تا برای دستگاه ماینر مناسب باشد.

به عبارت بهتر منبع تغذیه ماینر یا پاور ماینر، انرژی را از برق شهر دریافت و آن را به جریان مورد نیاز برای معاینه تبدیل می‌کند. 

در واقع عملکرد پاور به این ترتیب است که برق ماینر را تأمین و آن را بین تمامی قطعات تقسیم کند.

برقی که پاور دریافت می‌کند، همان برق شهری است که آن را به DC تبدیل و سپس آن را بین قطعات مختلف تقسیم می‌کند.

ماینرهای نسل اول آسیب پذیری بیشتری داشتند و خیلی زودتر دچار اختلال در کارکرد می شدند. اما امروز با پیشرفت فناوری، شاهد عملکرد بهتر و طولانی مدت پاورهای ماینر هستیم.

افزایش ولتاژ خروجی پاور موجب سوخته شدن قطعات پاورها می‌شد حتی در برخی موارد، اختلال در عملکرد باتری‌ها نیز می‌تواند به هشبرد دستگاه آسیب برساند؛ که در این صورت نه تنها خود هشبرد، بلکه پاور ماینر نیز احتیاج به تعمیر پیدا می‌کند.

در صورتی که پاور ماینر  شما دچار مشکل شده است همین حالا با کارشناسان تهران برد تماس بگیرید.

تعمیرات پاور ماینر
چگونگی تشخیص عیب یابی پاور ماینر

  • گام اول: ولتاژ ماینر را بررسی کنید
  • گام دوم: بررسی پاور ماینر (تست پاور)
  • گام سوم: استفاده از مولتی متر

برند های پاور تحت پوشش ما

برند های هشبرد بطور کلی در بازار زیاد هستند اما بهترین دستگاه ها را در زیر نمایش خواهیم داد.

مهم ترین ایرادات پاور ماینر

همان گونه که قبلاً هم اشاره شد، احتمال خرابی پاور ماینر، کم نیست. این موضوع حتی زمانی که از پاورهای قدرتمند برای ماینر استفاده شده است نیز به چشم می‌خورد. چرا که این روزها به دلیل افزایش مصرف برق، به وفور شاهد نوسانات برق هستیم که می‌تواند یکی از عوامل ایجاد اختلال در عملکرد ماینر باشد. از این گذشته، دستگاه ماینر چون به صورت شبانه روزی در حال فعالیت است، لذا پاور آن می‌تواند زودتر از سایر قطعات خراب شود. بنابراین بهتر است با علائم خرابی پاور ماینر و روشهای تشخیص آن آشنا باشید تا راحت‌تر بتوانید نسبت به عیب یابیو رفع ایرادات آن اقدام کنید. لذا بروز هر یک از علائم زیر می‌تواند نشان دهندۀ خراب شدن پاور ماینر باشد:

  • روشن نشدن پاور  ماینر
  • روشن و خاموش شدن پیوستۀ ماینر
  • خاموش شدن ماینر پس از چند دقیقه از زمان روشن شدن آن

چگونگی تشخیص خرابی پاور ماینر

چنان‌چه به خراب شدن پاور ماینر مشکوک هستید، می‌توانید بدین ترتیب عمل کنید؛ تا شاید نسبت به شک خود به یقین برسید: 

 

گام اول: ولتاژ ماینر را بررسی کنید

برای آن که سیستم ماینر روشن شود، باید ولتاژ آغازین مورد نیاز آن تأمین شود؛ که این کار بر عهدۀ پاور آن است. امکان دارد ولتاژ آغازین دستگاه بیش از ولتاژ برق باشد. بنابراین در نخستین گام به سراغ تشخیص خرابی پاور ماینر بروید تا بر شما مسجل شود که آیا برق مصرفی به ولتاژ آغازی دستگاه می‌رسد یا نه؛ و اگر نمی‌رسد به دنبال علت‌یابی و رفع آن باشید.

 

گام دوم: بررسی پاور ماینر (تست پاور) 

یکی از ساده‌ترین روش‌های تست پاور این است که آن را به یک دستگاه ماینر سالم دیگر که هیچ عیب و ایرادی ندارد، وصل کنید و ببینید که آیا کار می‌کند یا خیر. اگر پاور مورد نظر با هیچ ماینر دیگری کار نکرد، نشانۀ آن است که واقعاً خراب شده است. اما اگر دستگاه ماینر دیگر با پاور شما کار کند، نشان دهندۀ آن است که پاور ماینر شما درست است و باید به عیب‌یابی قطعات دیگر از جمله کنترل برد ماینر مشکوک شوید.

 

گام سوم: استفاده از مولتی متر

اگر کابل برق به طور صحیح به پاور ماینر متصل شده باشد، مولتی متر را روی حالت DC قرار دهید و ولتاژ منبع برق را اندازه گیری کنید. برای اندازه‌گیری ولتاژ پاور با استفاده از مولتی متر به این ترتیب عمل کنید: 

 پروب قرمز یا سیاه را به کانکتور زرد و سیاه متصل کنید

 پروب سیاه یا قرمز (عکس حالت پیش) را به ترمینال‌های مثبت و منفی PSU متصل کنید.

 اگر مولتی متر عدد ۱۲ را نشان دهد، نشان دهندۀ سالم بودن پاور ماینر شما است؛ ولی در غیر این صورت، پاور ماینر شما ایراد دارد.

 

مشکلات رایج برای تعمیر پاور ماینر 

۱- عدم مناسب بودن هش ریت، عدم توانایی در برقراری اتصال دستگاه به Pool یا استخر، یا آفلاین بودن هشبرد.

این ایرادات می‌توانند ناشی از از بروز مشکل در اتصال دستگاه به زمین باشند و یا برق رسانی به دستگاه با اختلال مواجه شده باشد. برای این منظور می‌توانید به جای دعوت از یک تکنسین تعمیر ماینر، از یک برق کار حرفه‌ای کمک بخواهید تا جریان ورودی برق دستگاه و اتصال آن به زمین را مورد بررسی قرار دهد.

۲-  روشن شدن ناگهانی ماینر به صورت خودکار، ناپایداری هش ریت و یا هر دو مشکل به صورت همزمان.

این مشکل می‌تواند ناشی از بروز اشکال در اتصال آن به شبکه باشد. برای این منظور می‌توان از یک متخصص شبکه بخواهید که اتصالات دستگاه را مورد بررسی و رفع نقص قرار دهد. 

۳- پاور پس از چند ثانیه توقف، دوباره به کار خود ادامه می‌دهد.

در این مشکل دمای پاور بیش از حد افزایش پیدا می‌کند و سیستم امنیتی دستگاه، آن را به حالت محافظت در می‌آورد تا آسیب جدی به کل دستگاه وارد نشود. برای این منظور فن‌ها را مورد بررسی قرار دهید، گرد و غبار آنها را پاک کنید و در صورت امکان دستگاه را به یک محل خنک‌تر انتقال دهید. در صورت خرابی فن  ، تعویض فن پاور ماینر یا تعمیرات پاور ماینر صورت میگیرد.

۴- پاور از کار می افتد و ادامه نمی‌دهد.

این مشکل می‌تواند ناشی از جریان کشیدن بیش از حد دستگاه باشد و تا زمانی که رفع نشود، سیستم امنیتی دستگاه اجازه عملکرد دوباره به آن را نمی‌دهد. در این مشکل، پاور فشار زیادی را تحمل می‌کند. بهترین راه درمان این مشکل استفاده از یک پاور سالم است. 

۵- فیوز پاور ماینر

در بیشتر مواقع خرابی پاور ماینر ایراد اساسی نیست و با بررسی ساده فیوز پاور ماینر  میتوان این ایراد را رفع کرد

با توجه به تخصصی بودن تعمیرات پاور ماینر فقط این مدل پاور ها توسط تهران برد تعمیر میگردند :

پاور 1600 , 1800 bitmain : surma ،p3 , p5 ،s11

a1 ،f1 ،ebang ،f3  ،t2t h , t2t z ،m20 , m21 , m30 , m31 , m32 ،t17 ،s17 ،t17+ ،s17+ ،s19 : ،s19 pro  ،s19+ 

تعمیر پاور

هزینه تعمیر پاور ماینر چقدر است؟

هزینه ی تعمیر پاور ماینر ها بستگی به موارد مختلفی دارد. یکی از این موارد میزان خرابی و همچنین تعداد قطعات آسیب دیده است. در صورتی که میزان خرابی پاور ماینر زیاد نباشد قطعا نیاز به هزینه های زیادی برای تعمیر این قطعه وجود ندارد، اما در صورتی که میزان خرابی بالا باشد و نیاز به تعویض قطعاتی همچون خازن و دیود و غیره باشد قطعا برای تعمیر قطعه ی فوق هزینه های نسبتا بالایی دریافت می گردد.

علاوه بر موارد فوق گفتنی است که مراکز تعمیراتی نیز با توجه به کیفیت خدماتی که ارائه می دهند هزینه های منحصر به فردی از افراد دریافت می کنند، در کنار این موضوع هم باید گفت که هر مرکز تعمیراتی که هزینه های بالایی برای تعمیر چنین قطعاتی از مشتریانش دریافت می کند لزوما خدمات با کیفیتی ارائه نمی دهد و بهتر است افراد برای تعمیر قطعه از طریق مراکز تعمیراتی که هزینه های مناسب و معقولی دریافت می کنند اقدام نمایند.

ما در تهران برد برای اولین بار در ایران عیب یابی قطعات مختلف را بصورت رایگان انجام میدهیم، تنها کافیست با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید تا شما را بصورت رایگان راهنمایین نمایند.

هزینه تعمیر پاور ماینر

تماس ب تهران بورد
با ما در ارتباط باشید و هزینه تعمیر پاور ماینر را استعلام بگیرید
Stay in touch


with us

    شهر خود را انتخاب نمایید
    قطعه مورد نیاز به تعمیر را انتخاب نمایید: