آموزش تعمیر ماینر

علت های خرابی کنترل برد ماینر

علت های خرابی کنترل برد ماینر

کنترل برد ماینر یکی از سه اجزای اصلی تشکیل دهنده ماینر می باشد که به عنوان قلب تپنده این دستگاه شناخته می شود. خرابی کنترل برد ماینر ممکن است در هر زمان و مکانی برای افراد به وجود بیاید. به همین دلیل نیاز است تا افراد در ارتباط با این قطعه اطلاعاتی داشته باشند. برخورداری از این اطلاعات می تواند از وقوع خسارات بسیار زیادی جلوگیری کند.

قبل از هر چیز باید گفت که کنترل برد ماینر وظیفه برقرار کردن ارتباط میان اجزای مختلف ماینر را دارد. در صورتی که شاهد وجود ایراد در قطعه ی ماینر باشید متوجه خواهید شد که ماینر کار نمی کند. زمانی که ماینر کار نکند عملیات ماینینگ یا استخراج رمز ارز صورت نمی گیرد و این یعنی ضرر در کسب و کار. خبر خوش این است که کنترل برد ماینر قابل تعمیر می باشد و افراد می توانند اقدام به این کار کنند.

همچنین در صورتی که مشکل به وجود آمده برای قطعه ی فوق بزرگ باشد می تواند اقدام به تعویض آن کنید. امروزه کنترل برد های بسیار زیادی در مدل ها و برند های مختلف در بازار وجود دارد. افراد می توانند با توجه به نیاز های خود اقدام به خرید یک کنترل برد مناسب کرده و قطعه ی فوق را تعویض کنند.

 

خرابی کنترل برد

در چه زمان هایی می بایست اقدام به تعویض کنترل برد ماینر کرد؟

زمانی که دستگاه به درستی کار نمی کند به احتمال بسیار زیاد می بایست اقدام به تعویض کنترل برد کنید. به وجود آمدن مشکل در کنترل برد می تواند دلیل احتمالی این اتفاق باشد. به صورت دقیق تر باید ذکر کرد که اگر دستگاه درست عمل نکند برای عیب یابی در ابتدا سراغ هش برد ها می روند. در صورتی که هش برد ها سالم باشد سراغ کنترل برد می روند و اگر خراب باشد آن را تعویض می کنند.

مورد بعدی که با توجه به آن اقدام به تعویض برد ماینر می کنند عدم روشن شدن ماینر است. در صورتی که ماینر روشن نمی شود در ابتدا می بایست سراغ پاور و یا منبع تغذیه ی ماینر بروید. در صورتی که پاور سالم باشد افراد می بایست سراغ کنترل برد بروند و در صورتی که دارای مشکل باشد آن را تعویض کنند. گفتنی است که پاور نقش برق رسانی به قطعات مختلف ماینر را دارد.

عدم شناسایی آی پی بر روی سیستم کامپیوتری نیز از جمله مواردی است که در صورت مشاهده ممکن است باعث تعویض برد دستگاه شود. در صورتی که آی پی بر روی سیستم کامپیوتر مشاهده نمی شود احتمال خراب بودن کنترل برد ماینر وجود دارد و اگر کنترل برد دچار ایراد شود می بایست اقدام به تعویض آن نمود. نکته ای که قابل ذکر می باشد این است که اگر کنترل برد در این مواقع سالم باشد بهتر است کابل های متصل به ماینر را چک کنید و از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل به عمل بیاورید.

مشکلات کنترل برد

یکی از مهم ترین و رایج ترین علت هایی که ممکن است سبب خرابی کنترل برد ماینر و تعویض آن شود عدم کارکرد سیستم خنک کننده است که افراد می بایست در هنگام راه اندازی کسب و کار به فکر آن باشند و برنامه ی مناسبی برای آن داشته باشند. مشکل پیدا کردن فن های سیستم خنک کننده ممکن است سبب خرابی برد دستگاه شود. افراد بهتر است همیشه سیستم خنک کننده ی ماینر ها را به صورت مرتب و دوره ای چک کنند.

در هنگام خرید این قطعه می بایست به چه مواردی دقت کرد؟

در صورتی که افراد نیاز به خرید کنترل برد ماینر دارند و باید آن را تعویض کنند بهتر است به مواردی دقت داشته باشند. اولین مورد این است که مراقب باشند تا کنترل برد دست دوم به آن ها نفروشند. امروزه افراد بسیار زیادی به این طریق اقدام به کلاه برداری می کنند که افراد باید نسبت به این مورد دقت کافی داشته باشند.

بررسی کردن ضمانت و اصالت کالا نیز نکته ی بسیار مهمی در هنگام خرید برد می باشد که حتما باید به آن دقت شود. افراد بهتر است قبل از هر گونه خرید از هر مرکز و فروشگاهی نسبت به آن تحقیقاتی به عمل بیاورد.

شیوه ی عیب یابی قطعه ی برد برای افرادی که دارای مهارت و تخصص کافی نیستند

  1. در ابتدا افراد می بایست برای عیب یابی کنترل برد ماینر قطعه ی فوق را به منبع تغذیه ی ماینر متصل کنند. در صورتی که چراغ های برد روشن نشد می بایست اقدام به بررسی ولتاژ کرد.
  2. خرابی و یا عیب یابی برد دستگاه به این ترتیب مشخص می گردد که هر قسمت از مدار دارای ولتاژ نباشد خراب است.
  3. پس از دو مرحله ی بالا می بایست اقدام به اندازه گیری کردن ولتاژ، بر روی تمامی خازن های کنترل برد ماینر کرد.
  4. برای اجرای مرحله ی قبل می بایست مدار را از برق بکشید و اقدام به امتحان کردن تمامی خازن ها کنید.
  5. در صورتی که دستگاه شروع به صدا دادن کند یعنی خازن خراب است. در صورتی هم که دستگاه صدا ندهد یعنی خازن سالم است.
  6. در این مرحله باید خازن خراب را شناسایی و آن را مدار جدا کرد.
  7. پس از خارج شدن خازن خراب از مدار باید تمامی خازن ها را مجددا امتحان کنیم و ببینیم که اتصال کوتاه از بین رفته است یا خیر.
  8. اگر مشکل اتصال کوتاه بر طرف شده باشد باید اقدام به جایگزین کردن خازن جدید به جای خازن خراب کنید.
  9. پس از جایگزین کردن خازن جدید به جای خازن خراب، باید مجددا اقدام به امتحان کردن خازن ها کرد. این کار برای اطمینان پیدا کردن از سالم بودن مدار است.

گفتنی است که عیب یابی به این شکل نیز نیاز به کمی مهارت و تجربه دارد. افراد بهتر است در صورت عدم برخورداری از اطلاعات حداقلی اقدام به انجام این کار نکنند.

تعمیر کنترل برد ماینر به صورت تخصصی توسط تکنسین های دارای مهارت

تعمیر کنترل برد ماینر با توجه به حساس بودن این قطعه بهتر است توسط تکنسین های دارای مهارت و تجربه انجام شود. کنترل برد ماینر نیاز در صورتی که دچار آسیب دیدگی زیادی شود بهتر است توسط این تکنسین ها انجام شود. علت این امر هم آن است که این افراد انجام این کار را با ابزار های بسیار پیشرفته و دانش تخصصی انجام می دهند. در نتیجه تعمیر ماینر  و عیب یابی مشکل به وجود آمده برای کنترل برد به بهترین شکل ممکن انجام می شود.

خرابی کنترل برد ماینر

علاوه بر این موارد گفتنی است که افراد به هیچ عنوان نباید به صورت خودسرانه اقدام به چنین کاری نماید. زمانی که دانش تخصص و مهارت حرفه ای برای این کار ندارید ممکن است باعث آسیب رسیدن به کنترل برد ماینر شوید. افراد ممکن است با انجام این کار برای خودشان خسارت های بزرگی به بار بیاورند.

برای افزایش طول عمر کنترل برد ماینر می بایست چه اقداماتی انجام داد؟

افراد برای افزایش طول عمر کنترل برد ماینر می توانند اقدامات بسیار زیادی انجام دهند. اولین موردی که می بایست در ارتباط با افزایش طول عمر برد ماینر ذکر گردد خنک نگه داشتن آن در هنگام کارکرد دستگاه است. سیستم خنک سازی اهمیت بسیار زیادی برای کارکرد بهینه ی ماینر ها و برد آن ها دارد. افراد می توانند با روش های مختلف سیستم خنک سازی ماینر ها را تقویت کنند.

استفاده کردن از کولر های گازی و آبی رایج روش برای خنک کردن ماینر ها در ایران است. علاوه بر آن افراد می توانند از باکس های مخصوص برای خنک نگه داشتن ماینر ها استفاده کنند. نکته ای که باید ذکر گردد این است که برای دست یافتن به این مهم افراد نباید از روغن مینرال استفاده کنند. روغن مینرال علاوه بر گران بودن به ماینر آسیب می رساند.

مورد بسیار مهم دیگری هم که در ارتباط با افزایش طول عمر کنترل برد ماینر می بایست ذکر گردد این است که افراد بهتر است ماینر های خود را در فضا های باز قرار ندهند چرا که با این کار اجازه ی دسترسی گرد و خاک به ماینر و کنترل برد را می دهید و دسترسی گرد و خاک به ماینر یعنی آسیب رسیدن به این دستگاه ها و از کار افتادن کسب و کار.

با رعایت و استفاده کردن از شیوه ها و نکته های فوق افراد می توانند از بروز خسارت های زیادی جلوگیری کنند. همچنین با جلوگیری از خسارت ها می توان شاهد برخورداری از یک کسب و کار بهینه بود

 

آیا تعمیر و تعویض کنترل برد ماینر نیاز به هزینه های بسیار زیادی دارد؟

تعمیر کنترل برد ماینر ماینر با توجه به خرابی و ایراد به وجود آمد می تواند هزینه های منحصر به فردی برای افراد داشته باشد. برای مثال برای تعویض برد نیاز به خرید یک برد جدید دارید و قیمت برد ها با توجه به وارداتی بودن آن ها وابسته به قیمت ارز است و با توجه به عدم ثبات اقتصادی حاکم بر کشور و نوسانات قیمت ارز نمی توان قیمت دقیق آن ها را ذکر کرد.

در صورت نیاز به استعلام هزینه میتوانید با مشاورین تهران برد تماس بگیرید تا شما را بصورت رایگان راهنمایی نمایند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.