آموزش تعمیر ماینر

درآمد حدودی ماینر ها در ایران چقدر است ؟!

درآمد حدودی ماینر ها در ایران چقدر است ؟!

 

در آمد شما از طریق ماینر میتواند از ماهانه ۱ میلیون تومان تا بیش از ۱ میلیارد توان باشد بشرطی که هم دستگاه مورد نظرتان را بشناسید هم نسب به بهینه سازی مصرف ماینر اقدام کنید که. در ادامه این مقاله به آن میپردازیم::

درآمد ماینرها با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود. سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی با استقبال زیادی مواجه شده است. ارزهای دیجیتال رشد فوق العاده ای را تجربه کرده اند و قیمت آن ها نسبت به زمان معرفی چندین برابر شده است. علاوه بر معاملات آنلاین و خرید و فروش رمز ارزها، استخراج ارز دیجیتال نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است. اخیرا استخراج ارز دیجیتال کمی پیچیده تر صورت می گیرد. ماینرها و کمپانی های استخراج کننده، کار را برای استخراج کنندگانِ کوچکتر دشوار کرده اند. دیگر با استفاده از سخت افزارهای کوچک نمی توان به سود قابل توجهی دست پیدا کرد. قصد استخراج هر رمز ارزی را داشته باشید، باید هزینه های کار را محاسبه کنید.

درآمد ماینرها با توجه به فاکتورهای مختلفی شکل می گیرد. این فاکتورها تعیین می کنند که آیا برای مثال، استخراج بیت کوین یک سرمایه گذاری سودآور می باشد یا نه. بعضی از این فاکتورها عبارت هستند از قیمت انرژی به خصوص انرژی برق، قیمت و در دسترس بودن ماشین های ماینینگ و سختی استخراج. سختی استخراج با توجه به هش ریت تعیین می شود و نشان می دهد که تراکنش ها با چه سرعتی در شبکۀ بلاک چین مورد تایید قرار می گیرند و اعتبارسنجی می شوند. با ورود تعداد بیشتری از ماینرها، سختی استخراج نیز تغییر می کند. با ورود ماینرهای بیشتر، سختی استخراج افزایش پیدا می کند تا تعداد رمز ارزهای تولید شده ثابت باقی بماند.

درآمد ماینرها با توجه به گسترش ماشین های ماینینگ ASIC مورد تحول قرار گرفته است. ماینرهای ASIC با قدرتی بیشتر از سی پی یو و کامپیوترهای شخصی می توانند محاسبات پیچیده را انجام دهند. این دستگاه ها مجهز به تراشه هایی هستند که مخصوص استخراج طراحی و تولید شده اند.

استخراج کریپتو

عوامل تاثیرگذار در درآمد ماینرها

درآمد ماینرها تا حد زیادی تحت تاثیر سختی استخراج و سخت افزار ماینینگ قرار دارد. قبل از تولید ماشین های ASIC استخراج کنندگان از سیستم ها و کامپیوترهای شخصی خود استفاده می کردند. به همین دلیل هزینۀ تجهیزات بسیار کم بود. از طرفی هنوز مراکز استخراج حرفه ای با تجهیزات قدرتمند ماینینگ شروع به کار نکرده بودند. این عوامل موجب می شد استخراج کنندگان راحت تر و سریعتر به سود دست پیدا کنند.

درآمد ماینرها در حال حاضر بسیار رقابتی تر شده است. برای کسب سود از استخراج کریپتوکارنسی باید با مزارع ماینینگ و کمپانی هایی که دارای سخت افزار بسیار قدرتمند هستند رقابت کرد. از طرفی هزینه هایی مثل قیمت ماینر و قیمت انرژی موجب می شود سود کمتری به دست آید. نرخ سختی استخراجِ رمز ارزهای پرطرفدار مثل بیت کوین به اندازۀ بسیار زیادی افزایش پیدا کرده است. همچنین تعداد کوین های قابل استخراج دارای محدودیت خاصی است و نمی توان به اندازۀ نامحدود یک ارز دیجیتال را استخراج کرد. پروتکل شبکۀ بیت کوین برای کنترل ورود بیت کوین های جدید به طور دائم پاداش استخراج را کاهش می دهد. پاداش استخراج در واقع همان سودی است که استخراج کنندگان برای کسب آن تلاش می کنند.

درآمد ماینرها در حال حاضر هم به گونه ای است که به استخراج کنندگان زیادی سود می رساند. تجهیزات ماینینگ مثل ماینرهای ASIC به راحتی قابل دسترس و تهیه هستند. البته ماینرهای قدرتمند و رقابتی قیمت نسبتا بالایی دارند. در تلاش برای ماندن در رقابت، بعضی از ماینرهای نسل جدید به صورت سازگار طراحی و عرضه می شوند. کاربران می توانند با تغییر تنظیمات این ماینرها، انرژی مصرفی دستگاه را کاهش دهند و بدین صورت هزینه های کلی استخراج را پایین بیاورند. بنابراین هنگام خرید ماینر باید به نوع و آپشن های دستگاه توجه کرد.

درآمد ماینر ها

فاکتورهای ضروری برای محاسبۀ درآمد

درآمد ماینرها با استفاده از آنالیزِ هزینه و سود می تواند بیشتر شود. برای انجام این آنالیز و محاسبۀ درآمد، چندین فاکتور وجود دارد. برای مثال، می توان به هزینۀ برق اشاره کرد که یکی از فاکتورهای اصلی می باشد. نرخ برق معمولا در زمان های مختلف تغییر می کند. برای بررسی دقیق، بهتر است به قبض برق خود نگاه کنید و جزئیات مصرف را به صورت KW/H مشاهده کنید. برق نه تنها برای کارکرد ماینرها و انجام محاسبات مورد نیاز است، بلکه در خنک سازی دستگاه ها و جلوگیری از گرم شدن بیش از حد آن ها نیز کاربرد دارد.

فاکتور دیگر به صورت کارایی تعریف می شود. کارایی در واقع تابعی از سطحِ سختی استخراج و میزان محاسباتی است که سخت افزار ماینینگ می تواند انجام دهد. به طور خلاصه می توان کارایی را به صورت مقدار توانی که ماینرها برای انجام محاسبات مصرف می کنند، بر حسب وات تعیین کرد. برای مثال، در صورتی که توان مصرفی ماینر خیلی زیاد باشد ممکن است سودآوری آن کمتر شود. مدت زمانی که ماینرها مشغول استخراج هستند نیز اهمیت دارد. چرا که دستگاه های ماینینگ تلاش می کنند بلوک بعدی را برای استخراج پیدا کنند.

درآمد ماینرها به فاکتوری به نام قیمت کریپتوکارنسی نیز بستگی دارد. ارزش فعلی رمز ارزها برای مثال ارزش فعلی بیت کوین می تواند نشان دهد که چقدر طول می کشد بازگشت سرمایۀ شما انجام و هزینه هایی که برای استخراج کرده اید جبران شود. بنابراین باید ارزش فعلی رمز ارزهایی را که قصد استخراج آن ها را دارید چک کنید.

برق ماینر

 

درآمد ماینرها را می توان با استفاده از ابزار و ماشین حساب های مخصوص محاسبۀ سود تا حدودی مشخص کرد. برای مثال می توان به ابزاری که به وسیلۀ وب سایت CryptoCompare ارائه می شود اشاره کرد. با استفاده از این ابزار، استخراج کنندگان می توانند معادلۀ هزینه در برابر فایده را برای استخراج کریپتوکارنسی آنالیز کنند. این ابزار و ماشین حساب های مخصوص می توانند بسیار کاربردی باشند و به شما قبل از ورود به کار استخراج کمک کنند.

برای آنالیز درآمد ، باید سطوح قیمتی متفاوتی را برای هر دو فاکتور هزینۀ انرژی و قیمت رمز ارز بسنجید. همچنین سطحِ دشواری استخراج را چندین بار تغییر دهید تا متوجه شوید که چگونه روی آنالیز و سود تاثیر می گذارد. آنالیز با استفاده از این ابزار به شما کمک می کند که قیمت سر به سر را به دست آورید. قیمت سر به سر نقطه ای است که نشان می دهد سود و زیان برابر صفر است. بعد از عبور از این نقطه می توان انتظار سودآوری داشت.

ابزارهای آنالیزِ درآمد ماینر دارای گزینه های متفاوتی هستند. از جمله قدرت هش یا همان هش ریت که برای هر ماینر می تواند عدد خاصی باشد و نشان دهندۀ قدرت آن ماینر در انجام محاسبات سنگین است. همچنین توان مصرفی که معمولا بر حسب وات محاسبه می شود و باز هم به سخت افزاری که برای استخراج مورد استفاده قرار می گیرد بستگی دارد. قیمت انرژی نیز یکی از گزینه های مهم است که با توجه به منبع انرژی مورد استفاده و قیمت برق در منطقه تعیین می شود. گزینۀ دیگری به نام کارمز استخر ماینینگ نیز وجود دارد که با توجه به استخر مورد استفاده باید مقدار درست در نظر گرفته شود. پس از وارد کردن مقادیر، ابزار محاسبه به شما نتایج را نشان می دهد.

درآمد ماینینگ

نقش استخر ماینینگ

 

درآمد ماینرها در صورتی که استخراج کنندگان دستگاه های خود را به استخرهای ماینینگ متصل کنند، افزایش می یابد. در واقع برای رقابت با مراکز بزرگ استخراج، افراد می توانند در یک استخر ماینینگ عضو شوند. در این استخرها، گروه بزرگی از استخراج کنندگان با یکدیگر کار می کنند و پاداش استخراج بین آن ها تقسیم می شود. استخر ماینینگ علاوه بر افزایش سرعت استخراج رمز ارزها، موجب می شود سختی استخراج کمتر شود و افراد سریعتر به سود برسند. با افزایش سختی و هزینه های استخراج، بسیاری از کاربران انفرادی دستگاه های خود را به استخرهای ماینینگ متصل کرده اند.

درآمد ماینرها با اتصال به استخر ممکن است به صورت کلی کاهش پیدا کند، اما از طرفی قدرت سخت افزاریِ به اشتراک گذاشته موجب می شود افراد بتوانند به سود مناسبی برسند. چرا که شانس پیدا کردن بلوک بعدی در شبکه به طرز قابل توجهی افزایش پیدا می کند. دو روش پرداخت در استخرهای ماینینگ رایج هستند. در روش متناسب یا Proportional به اندازه ای که توان دستگاه های ماینر صرف پیدا کردن بلوک ها می شود، به استخراج کنندگان پاداش اختصاص می یابد. در این روش، پاداش زمانی داده می شود که استخر بتواند بلوک های بعدی رمز ارز مورد نظر را پیدا کند.  این روش در مواقعی که قیمت بیت کوین افزایش پیدا می کند می تواند سودمند باشد.

روش دیگر پرداخت در استخر ماینینگ، پرداخت به ازای هر سهم یا Pay Per Share نام دارد. در این روش پرداخت ها بر اساس قدرت استخراج کل استخر توزیع می شود. این روش درست در برابر روش متناسب قرار می گیرد. سهم هر ماینر نه با توجه به تلاش آن، بلکه با تقسیم عادلانه به کاربران اختصاص می یابد. این روش برای مواقعی که قیمت بین کوین پایین است می تواند بسیار مناسب باشد.

 

درآمد ماینرها در استخراج انفرادی

درآمد استخراج بیت کوین

درآمد در استخراج انفرادی را می توان با استفاده از ماشین حساب های مخصوص محاسبه کرد. نوع رمز ارزی که قصد استخراج دارید، اهمیت زیادی دارد. بیت کوین تنها ارز دیجیتالی نیست که می توانید با ماینر استخراج کنید. رمز ارزهای دیگری هم هستند که ارزش استخراج بالایی دارند. پس از انتخاب رمز ارز، تعیین کنید چه میزان بودجه ای را می توانید به تهیۀ ماینر و سخت افزار مورد نیاز اختصاص دهید. تحقیق کنید و در مورد قیمت رمز ارزها و سختی استخراج اطلاعات کافی به دست بیاورید. زمانی که قیمت یک رمز ارز کاهش پیدا می کند، می توان انتظار داشت که سختی استخراج نیز کاهش پیدا کند. این به معنای یک استخراج آسان تر است. همچنین زمانی که قیمت ها افزایش پیدا می کنند، ماینرهای بیشتری به دنبال استخراج رمز ارز هستند.

درآمد ماینر تا حد زیادی به این موضوع بستگی دارد که با چه سخت افزار، انرژی و تجهیزاتی قصد استخراج دارید. استخراج کنندگان کوچکتر با عضو شدن در استخرهای مناسب می توانند سودآوری خود را بیشتر کنند. چرا که این تنها راه برای مقابله با مراکز بزرگ استخراج با سخت افزار قدرتمند و انرژی زیاد می باشد. بنابراین اگر قصد دارید به صورت شخصی به استخراج ارز دیجیتال مشغول شوید، باید ماینرهای خود را به استخر ماینینگ متصل کنید. نوع ماینرهای مورد استفاده نیز اهمیت دارد. سعی کنید ماینرهایی را تهیه کنید که در ازای مصرف انرژی نه خیلی زیاد، هش ریت خوبی را فراهم می کنند. همچنین هر چه تعداد ماینرها بیشتر باشد، می توان انتظار داشت که درآمد افزایش پیدا کند.

سود ماینینگ

مثال برای تخمین درآمد

درآمد ماینرها را با توجه به مشخصات هر دستگاه می توان تا حدود زیادی مشخص کرد. برای مثال، ماینر Antminer S9j دارای قدرت هش 14.5 می باشد. توان مصرفی این دستگاه 1350 وات است. حالا باید هزینۀ برق را در داخل کشور به ازای هر کیلووات بدانیم. البته این هزینه در مناطق مختلف متفاوت است و به متوسط مصرف انرژی نیز بستگی دارد. از آنجا که استخراج ارز دیجیتال برق زیادی را مصرف می کند، بهتر است قیمت هر کیلووات را در مصارف برق بالا در نظر بگیریم. بیایید این مبلغ را به صورت میانگین 250 تومان یا 0.05 دلار در نظر بگیریم. در این صورت سود ماینر در صورت استخراج بیت کوین ماهانه حدود 37 دلار خواهد بود که البته مبلغ چندان زیادی نیست و این به خاطر سختی استخراج بیت کوین است.

می توان از چند ماینر استفاده کرد و همچنین می توان به جای بیت کوین، رمز ارز دیگری را برای استخراج انتخاب کرد که دارای سختی شبکۀ کمتری باشد. این مثال فقط برای آشنایی بیشتر با نحوۀ محاسبۀ درآمد ماینر بود. در صورتی که بتوان هزینۀ برق را کاهش داد، سود خالص ماینر بیشتر نیز می شود. این همان چیزی است که قبل از کار استخراج باید در نظر گرفت.

درآمد ماینرها با وجود مراکز بزرگ استخراج، گرانی تجهیزات، سختی استخراج و هزینۀ برق کاهش پیدا می کند. ضمنا استهلاک دستگاه ، خرابی و هزینه های تعمیر ماینر را نیز باید در محاسبه سود ماینینگ بگنجانید.

این خرابی ها شامل تعمیر هشبرد ، تعمیر کنترل برد ماینر  و تعمیر پاور ماینر میشود .

بنابراین برای کسب سود باید به این موارد توجه داشته باشید. همچنین بهتر است با تحقیق، دستگاه ماینر و رمز ارز مناسب را پیدا کنید. همانطور که اشاره شد، کسب درآمد از طریق استخراج ارزهایی مثل بیت کوین کمی دشوار شده است. در این میان می توان به کوین های دیگری اشاره کرد که استخراج آن ها سود بیشتری به همراه دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.