آموزش تعمیر ماینر

ماینر چیست؟ و از چه اجزایی تشکیل شده است؟

ماینر چیست ؟

ماینر دستگاهی است برای استخراج رمز ارز هایی که رمزگذاری شده اند. امروزه شاهد انواع و اقسام ماینر در بازار هستیم و افراد با توجه به نیاز های خود اقدام به خرید ماینر می کنند. ماینرها رمز ارز های زیادی از جمله بیت کوین و دیگر ارز ها را استخراج می کنند. گفتنی است که امروزه افراد بسیار زیادی مشغول استخراج رمز ارز هستند. استفاده از ماینر در حال حاضر در کشور کاملا قانونی است و البته موارد خاضی از ماینر های وارد شده به کشور قاچاق میباشند.

اجزای تشکیل دهنده ی دستگاه ماینر عبارت است از:

  • هش برد یا همان کارت پردازشگر
  • کنترل برد
  • پاور تغذیه ی برق
  • فن تهویه هوا

هش برد: قطعه ی فوق به عنوان قلب تپنده دستگاه ماینر شناخته می گردد و اگر نباشد هیچ کدام از ماینر ها به درد نمی خورند. این قطعه با پردازنده ی دستگاه در ارتباط است و وظیفه ی آن انجام پردازش های سنگین است. گفتنی است که قطعه ی فوق از دیگر قطعات تشکیل دهنده ی ماینرها گران قیمت تر می باشد. مورد مهمی که باید ذکر گردد این است که هش برد ها دارای استهلاک بالایی هستند و نیاز به نعمیر هشبرد ماینر است .

دستگاه استخراج رمز ارز

مورد مهمی که باید گفت این است که هش برد و برد اصلی دو قطعه ی متفاوت هستند. از علت های بسیار رایجی که سبب خراب شدن این قطعه می گردد می توان به خراب شدن چیپست هایی که روی آن نصب شده اند اشاره کرد. دما های بالا نیز باعث خرابی این قطعه می گردد پس نیاز به تعمیر ماینر میشود . در نتیجه باید گفت که این دو مورد سبب خراب شدن هش برد و تعمیر هشبرد ماینر می گردند و باعث ایجاد خسارت به کاربران و معلق شدن عملیات ماینینگ می شوند.

کنترل برد: یکی از قطعات سخت افزاری بسیار مهم در ماینر ها کنترل برد می باشد. کاربرد این قطعه برقراری ارتباط بین هش برد و دیتا های قابل انتقال و محاسبه شده می باشد. مورد مهمی که باید گفت این است که در صورت خراب شدن قطعه ی فوق ماینر عملا غیر قابل استفاده خواهد شد. در ادامه هم باید اشاره به این موضوع کرد که هر لحظه ای که دستگاه ماینر خاموش است و باتوجه به نیاز به تعمیر کنترل برد ماینر  به معنی ضرر مالی برای کاربران می باشد.

فن تهویه هوا: برای از بین بردن گرمایی که ماینر تولید می کند نیاز به فن تهویه هوا وجود دارد. تعداد فن های تهویه هوا در ماینر ها منحصر به فرد می باشد. این فن ها در مدل ها و ابعاد و طراحی های مختلفی به بازار عرضه شده اند. افراد با توجه به نیاز های خود می توانند گزینه بسیار مناسبی را برای خود انتخاب نمایند . علاوه بر تفاوت های ظاهری می بایست به تفاوت این فن ها در زمینه هایی چون توان مصرفی، وزن و تعداد چرخش در هر دقیقه هم اشاره کرد.

ماینر

پاور تغذیه ی برق: منتقل کردن برق به قطعات مختلف ماینر توسط پاور تغذیه ی برق انجام می شود. دریافت برق AC و تبدیل آن به برق DC به طوری که برای قطعات ماینر قابل استفاده باشد توسط پاور های تغذیه ی برق انجام می شود. گفتنی است که استفاده از منابع تغذیه ی تقلبی و غیر استاندارد می تواند به دستگاه ماینر آسیب به شدت جدی وارد کند. علت این آسیب نوسانات در ولتاژ و آمپر این منابع است. پس حتما به سرویس تعمیر پاور ماینر میباشد.

برای انجام ماینینگ با استفاده از ماینر می بایست چه پروسه ای طی شود؟

انجام ماینینگ با استفاده از ماینرها در کشورمان ایران به صورت کاملا قانونی انجام می شود. راه اندازی چنین کسب و کاری مانند هر کسب و کار دیگری نیاز به طی کردن مراحل اداری و آماده سازی های جانبی دارد. پروسه ی راه اندازی این کسب و کار به ترتیب شامل موارد زیر است

  1. دریافت کردن مجوز از وزارت مربوطه
  2. خرید ماینر، ایجاد زیر ساخت و یک بستر مناسب
  3. ایجاد یک ولت یا کیف پول دارای امنیت و معتبر
  4. انتقال به یک استخر برای انجام ماینینگ و کسب درآمد

گفتنی است که با توجه به مدرن بودن و همچنین به روز بودن این کسب و کار مشکلات زیادی بر سر راه افراد وجود دارد. پر سود بودن و همچنین برخورداری از پتانسیل رشد بسیار بالای این کسب و کار سبب شده است تا افراد در راه اندازی این کسب و کار کمی با مشکل روبرو شوند، افراد می بایست با ممارست و صبر و حوصله کسب و کار خود را راه اندازی نمایند و مشغول کسب درآمد از این شغل بسیار جذاب و پولساز شوند.

انجام ماینینگ با استفاده از ماینر آیا ارزش دارد؟

بنا به دلایل بسیار زیادی می توان به صورت قاطعانه گفت که انجام ماینینگ با استفاده از ماینر ها ارزشمند است. ارز های دیجیتال امروزه بسیار متنوع شده اند و همه روزه شاهد پیاده سازی پروژه های مختلفی در این بستر می باشیم. خرید و فروش انواع و اقسام محصولات در وب سایت های مختلف در سراسر دنیا امروزه با ارز های دیجیتال امکان پذیر است و این یعنی افزایش تقاضا برای این ارز ها و افراد می توانند با ماین کردن به این تقاضا ها و نیاز ها پاسخ بسیار مناسبی دهند.

دستگاه استخراج رمز ارز

علاوه بر نوسانات بسیار مناسب بازار ارز های دیجیتال نیز سبب افزایش محبوبیت آن ها شده است. کاهش بسیار شدید محدودیت ها و همچنین عدم نیاز به احراز هویت برای استفاده از رمز ارز ها در کیف پول ها و دیگر دلایل، حاکی از ارزشمند بودن ماینینگ با استفاده از ماینر ها می باشد.

ماینر خانگی و شرایط استفاده از آن

ماینر خانگی یکی از موضوعات بسیار جذاب و پر طرفداری است که امروزه بحث های زیادی بر روی آن می شود. ماینرهای خانگی علاوه بر این که می تواند برای افراد سود و درآمد بسیار مناسبی ایجاد کنند می توانند سبب ضرر رساندن به افراد هم شوند، افراد برای انجام ماینینگ با استفاده از ماینرهای خانگی می بایست چند مورد را بررسی نمایند.

با بررسی موارد فوق افراد می توانند تصمیم بگیرند که آیا این دستگاه ها می توانند برای کار در منزل سودده باشند و مزیت خوبی به همراه بیاورند؟ یا خیر.

اولین مورد مصرف برق این دستگاه ها است که می توان گفت به عنوان مهم ترین مسئله برای انجام چنین کاری شناخته می گردد. قابل ذکر است که هزینه ی برق خانگی نسبت به برق صنعتی سه برابر گران تر می باشد. با یک محاسبه بسیار ساده و دقیق می توان متوجه شد که آیا استخراج رمز ارز به صورت خانگی می تواند مفید واقع شود؟ یا خیر.

مورد دیگری که در ارتباط با استخراج رمز ارز در منزل می بایست ذکر گردد آلودگی صوتی ناشی از این دستگاه ها است. دستگاه های ایسیک به صورت متوسط می توانند 75 دسی بل آلودگی صوتی ایجاد کنند. این موضوع برای افرادی که در آپارتمان زندگی می کنند می تواند به عنوان یک مشکل اساسی شناخته شود. در زمان حال افراد می توانند با به کار بردن ترفند هایی صدای ماینر را کنترل نمایند.

تولید گرما توسط دستگاه های استخراج رمز ارز و نصب تهویه مطبوع به اتاق این دستگاه ها نکته ای است که باید رعایت شود. رعایت نکته فوق علاوه بر این که می تواند سبب رفاه ساکنین مجتمع مسکونی شود می تواند باعث افزایش طول عمر ماینر هم شود. برای این امر افراد می توانند از دو روش استفاده نمایند که اولین شیوه استفاده از کولر آبی و یا گازی است.

روش دوم برای کاهش گرمای ناشی از دستگاه های استخراج رمز ارز، استفاده از روغن های مینرال است. قیمت این روغن ها بسیار بالا است و عملا استفاده از آن ها غیر ممکن می باشد.

با توجه به موارد ذکر شده و در یک جمع بندی کلی باید گفت که استفاده یا عدم استفاده از این دستگاه ها در منزل بستگی به افراد دارد، در صورتی که افراد دانش و مهارت کافی در این زمینه داشته باشند می توانند به درآمد های بسیار خوبی برسند و شغل بسیار جذابی هم داشته باشند، در صورتی هم که بدون مطالعه و دانش وارد چنین کسب و کاری شوند به طبع شاهد ضرر های سنگینی خواهند بود.

 

دستگاه ماینر

انواع مدل دستگاه های استخراج رمز ارز

امروزه مدل های مختلفی از ماینر ها در بازار وجود دارد و برند های بسیار زیادی عرضه کننده ی این دستگاه ها می باشند. افراد می توانند با توجه به نیاز خود و همچنین نوع رمز ارزی که می خواهند آن را ماین و یا استخراج کنند اقدام به خرید دستگاه مد نظر خود نمایند و با ایجاد یک بستر مناسب درآمد بسیار خوبی برای خود ایجاد کنند.

با توجه به تنوع بسیار زیاد ماینر می توان گفت که افراد قطعا پاسخ خوبی برای نیاز های خود پیدا خواهند کرد.

شایان ذکر است که اصلی ترین انواع ماینر به ۲ نوع اتریومی و بیت کوینی تقسیم میشوند که هر کدام ارز مربوط به خود را استخراج میکند.

دستگاه های استخراج رمز ارز با چه قیمتی به مشتریان عرضه می گردند؟

پارامتر های مختلفی وجود دارد که سبب منحصر به فرد شدن قیمت ماینر ها می گردد. اولین پارامتر قدرت و کیفیت این دستگاه ها می باشد که سبب متفاوت شدن قیمت آن ها می شود. ماینر ها به دو نوع ایسیک ماینر و ریگ ماینر در بازار وجود دارند و قیمت این دو متفاوت از هم می باشد.

مهم ترین موردی هم که سبب افزایش و کاهش قیمت ماینر ها می گردد قیمت ارز است. با توجه به این که ماینر ها وارداتی هستند و قیمت آن ها رابطه ی مستقیمی با قیمت ارز دارد و ثباتی در قیمت ارز در کشور دیده نمی شود نمی توان قیمت دقیق و صریح ماینر ها را ذکر کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.