آموزش تعمیر ماینر

راهکارهای کاهش صدای دستگاه ماینر

کم کردن صدای ماینر

کاهش صدای دستگاه ماینر یکی از مشکلاتی است که افراد در استخراج رمز ارز ها با آن سر و کار دارند. کاهش صدای دستگاه ماینر به هیچ عنوان کار سختی نمی باشد و افراد می توانند با کمی حوصله و دقت به این مهم دست یابند. زمانی که افراد از ماینر های ایسیک استفاده می کنند نیاز به کم کردن صدای دستگاه در هنگام کارکردن خواهند داشت.

این دستگاه ها دارای دو فن هستند که یکی از آن ها هوا را به داخل دستگاه می کشد و دیگری هوای گرم ایجاد شده را به بیرون می فرستد و با این کار اجازه ی گرم شدن دستگاه را نمی دهد و در نتیجه قطعه ای از دستگاه هم آسیب نمی بیند، مشکل اصلی هم دقیقا اینجاست که بیرون راندن هوای گرم توسط ماینر ها باعث ایجاد سر و صدای زیادی می شود.

در نتیجه به صورت خلاصه وار باید گفت که سر و صدای زیاد ماینر به دلیل خنک کردن دستگاه توسط فن ها می باشد و. این صدا در مواردی میتواند بسیار گوش خراش و آزار دهنده باشد

 

صدای ماینر

کاهش صدای دستگاه ماینر با کم کردن دمای محیط

با افزایش تقاضا برای ماینر ها ساخت و طراحی آن ها نیز پیشرفته تر شد. به این ترتیب که ایسیک ماینر ها از قابلیت تنظیم خودکار فن در هنگام کاهش دمای محیط برخوردار شدند. در نتیجه می توان گفت که اگر بتوان دمای محل کارکرد ایسیک ماینر را کاهش داد می توان شاهد کاهش صدای دستگاه ماینر بود. زمانی که دمای محل کارکرد ایسیک ماینر کاهش یابد فن ها به صورت خودکار سرعت کارکرد خود را کاهش خواهند داد. با کاهش سرعت کارکرد فن ها میزان سر و صدای آن هم کاهش می یابد.

برای کاهش دادن دمای محل کارکرد ماینر ها افراد می توانند از شیوه های مختلفی استفاده کنند. رایج ترین شیوه برای این کار در ایران استفاده از کولر های آبی و گازی در محل انجام به کار ماینر ها است. افراد با توجه به نیاز خود می توانند تعداد مناسبی از کولر های گازی و آبی را به کار بگیرند و دمای محیط را کم کنند.

قابل ذکر است که راحت ترین شیوه برای کاهش دمای محیط هم استفاده از کولر های آبی و گازی است.

کاهش صدای دستگاه ماینر با استفاده از باکس های مخصوص                

افراد می توانند برای کاهش صدای دستگاه ماینر از باکس های مخصوص هم استفاده نمایند که به باکس ماینینگ معروف هستند. باکس ماینینگ به باکسی گفته می شود که در آن اطراف باکس با استفاده از فوم عایق صدای با کیفیت پوشیده شود. همچنین باید گفت که این باکس ها می بایست از دریچه های بسیار مناسبی برای فن ها نیز برخوردار باشند. توجه کنید که بهتر است خروجی فن ها کمی بزرگ تر از فن ها باشند.

صدای زیاد ماینر

افراد می بایست از باکس هایی استفاده کنند که تست شده اند و دارای کیفیت و اعتبار بسیار خوبی هستند. در صورتی که افراد از چنین باکس هایی استفاده نکنند ممکن است متحمل خسارات زیادی شوند.

نکته ای که می بایست ذکر گردد این است که افراد می توانند باکس های کاهش صدای دستگاه ماینر را در خانه درست کنند. انجام این کار برای کسانی توصیه می گردد که دارای تجربه و مهارت و همچنین دانش کافی هستند. یک اشتباه در ساخت این باکس ها ممکن است باعث ایجاد خسارات بسیار سنگینی شود.

ایده های بسیار زیادی برای ساخت این باکس ها جهت کاهش صدای دستگاه ماینر وجود دارد و کافیست کمی تحقیق به عمل بیاید.

کمک گرفتن از پرده و فوم های عایق صدا برای کم کردن صدای ماینر ها

کمک گرفتن از پرده های ضخیم دیگر روشی است که منجر به کاهش صدای دستگاه ماینر می گردد. نصب کردن یک پرده با ضخامت نسبتا بالا و یا استفاده نمودن از فوم هایی که آکوستیک می باشند و یا عایق صدا هستند می تواند در کاهش صدای دستگاه ماینر بسیار کار ساز باشد و افراد را به اهدافشان برساند، باید بگوییم که این شیوه صدای ماینر ها را در حدی کاهش می دهد و صدا های ماینر به صورت صد در صد از بین نمی رود.

نکته ای که قابل ذکر می باشد این است که افراد باید دقت کنند که عمل انتقال گرما در محیط به خوبی انجام شود. در صورتی که انتقال گرما به خوبی در محیط انجام نشود ممکن است شاهد آتش سوزی در محل کارکرد ماینر ها بود.

استفاده از اتاقک های سیار برای کمتر کردن صدای ماینر ها

در صورتی که افراد می خواهند ماینر های زیادی را در کسب و کار خود به کار بگیرند می توانند از اتاقک های سیار استفاده کنند. این اتاقک های سیار در مدل های مختلف با طراحی های منحصر به فرد در بازار به فروش می رسد. افراد می توانند با توجه به بودجه و نیاز خود یکی از این اتاقک ها را به منظور کاهش صدای دستگاه ماینر خریداری کنند.

توصیه می شود که اتاقک خریداری شده حداقل دارای دو پنجره باشد تا بتواند به خوبی عملیات کاهش صدای دستگاه ماینر را انجام داد. این توصیه به این دلیل است که بتوان هواکش و یا به طور کلی تهویه هوای مناسبی برای آن تدارک دیده شود. برای نصب تهویه هوای مناسب افراد می توانند از متخصصین کمک بگیرند.

کم کردن صدای دستگاه ماینر

کاهش صدای دستگاه ماینر با استفاده از گوش گیر

آسان ترین شیوه ای که افراد می توانند با استفاده از آن اقدام به کاهش صدای دستگاه ماینر استفاده از گوش گیر و هدفون است. این روش علاوه بر سادگی کم هزینه ترین روش برای کاهش صدای دستگاه ماینر نیز می باشد. افراد در صورتی که در مراحل ابتدایی راه اندازی این کسب و کار هستند می توانند از شیوه فوق برای کاهش صدای دستگاه ماینر استفاده کنند تا در مخارج صرفه جویی نمایند.

نباید هایی که افراد می بایست در ارتباط با کم کردن صدای ماینر ها بدانند

افراد به هیچ عنوان نباید برای کم کردن صدای دستگاه ماینر آن را داخل روغن مینرال قرار دهند. روغن مینرال سبب کاهش صدای دستگاه ماینر می گردد اما این کار می تواند به قطعات دستگاه آسیب های جدی وارد نماید. در صورت رسیدن آسیب به قطعات دستگاه گارانتی آن باطل می گردد و افراد نمی توانند از ضمانت های ارائه شده توسط شرکت مربوطه استفاده کنند. علاوه بر آن گفتنی است که روغن مینرال بسیار گران است و برای کاهش صدای دستگاه ماینر شیوه های بهتری برای به کار گیری وجود دارد.

علاوه بر آن برای استفاده از روغن مینرال جهت کاهش صدای دستگاه ماینر نیاز به لوازم جانبی از جمله آکواریوم و دیگر ابزار ها می باشد که همگی هزینه بر هستند.

کاربران به هیچ عنوان نباید اقدام به دستکاری کردن و یا حذف فن های ماینر برای کاهش صدای دستگاه ماینر نمایند. شرکت تولید کننده سرعت فن ها و نحوه ی کارکرد آن ها را به مناسب ترین شکل ممکن تعیین کرده است. علاوه بر آن نوع کارکرد این فن ها تا حد زیادی به دمای محیط وابسته است و در محیط ها با دمای کم صدای زیاد تولید نمی کنند. با دستکاری کردن سرعت کارکرد فن ها و یا دستکاری کردن دمای کارکرد آن ممکن است به چیپست ها آسیب بزنید.

از گذاشتن ماینر ها در فضای باز برای کاهش صدای دستگاه ماینر خودداری نمایید. گذاشتن ماینر ها در فضای باز باعث رسیدن گرد و خاک به آن ها می شود و ممکن است دستگاه ها با کاهش طول عمر مواجه شوند. علاوه بر صورتی که ماینر ها را در یک محیط مرطوب قرار دهید و یا بارندگی در محل رخ دهد شاهد آسیب دیدگی جدی در دستگاه ها خواهیم بود.

صدای دستگاه ماینر

با توجه به موارد ذکر شده افراد می توانند با رعایت آن ها سبب افزایش طول عمر دستگاه ها و کاهش صدای دستگاه ماینر با روشی مناسب شوند. همچنین گفتنی است که با رعایت این موارد میزان ضرر و زیان در کسب و کار به کم ترین حالت ممکن می رسد. افراد در صورتی که این دستگاه ها را به صورت مناسب استفاده کنند قطعا شاهد کسب و کاری با سوددهی خارق العاده خواهند بود.

آیا برای کاهش صدای دستگاه ماینر نیاز به هزینه های زیادی است؟ آیا ماینینگ درآمد خوبی دارد؟

کم کردن صدای دستگاه ماینر با توجه به شیوه ای که برای کاهش صدای آن به کار گرفته می شود نیاز به هزینه های منحصر به فردی دارد و با توجه به این شیوه ها میزان هزینه های لازم تخمین زده می شود برای مثال در صورتی که افراد از هدفون برای کاهش صدای دستگاه ماینر استفاده کنند طبیعتا هزینه های زیادی را برای این کار متحمل نخواهند شد.

در مقابل در صورتی که از کولر گازی برای کاهش صدای دستگاه ماینر استفاده کنند هزینه های زیادی برای این امر پرداخت خواهند کرد.

استفاده از پرده های ضخیم و آکوستیک، اتاقک های سیار و دیگر موارد با توجه به تعداد و اندازه ای که دارند هزینه های منحصر به فردی دارند.

در ارتباط با درآمد استخراج رمز ارز هم باید گفت که درآمد این کسب و کار به پارامتر های مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم ترین پارامتر ها تعداد ماینر ها می باشد که تاثیر زیادی در درآمد افراد دارد. هر چه تعداد این ماینر ها بیش تر باشد و رمز ارز بیش تری استخراج شود درآمد افراد هم بیش تر خواهد بود.

رعایت نکات مربوط به افزایش طول عمر و همچنین به حداقل رساندن هزینه ها با روش های مناسب نیز سبب افزایش درآمد افراد خواهد بود . و نیاز کمتر به تعمیر ماینر خواهد شد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.